UND’NİN VİZE ŞİRKETİ, “ASC VİZE HİZMETLERİ” İTALYA KONSOLOSLUĞUNUN “AKREDİTE” KURULUŞLARI ARASINA ALINDI

Derneğimizin yeni oluşumu ASC Vize Hizmetleri, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından “TIR Sürücülerinin Vize Başvuruları” için akredite edilen kuruluşlar arasına alındı.

Bundan sonraki süreçte, İstanbul’dan yapılacak İtalya Schengen vize başvuruları direkt olarak ASC Vize Şirketi aracılığıyla İtalya Başkonsolosluğunun anlaşmalı aracı kurumu olan İDATA’ya teslim edilebilecek olup sürücülerin Konsolosluğa gitmesine gerek kalmayacaktır.

ASC Vize Şirketinin kuruluşu sonrasında Derneğimiz tarafından tüm Büyükelçilik ve Başkonsolosluklara yazılı bir bilgilendirme yapılmış ve UND’nin yeni oluşum ile kurmuş olduğu vize şirketi hakkında detaylı bilgi paylaşılmıştır. Bahse konu bilgilendirmede özetle; ASC Vize Hizmetleri Şirketinin temel amacının, “Profesyonel TIR Sürücülerinin vize başvurularının öncelikli olarak UND kontrolünden geçirilmesi ve sonrasında “doğru, güvenilir ve kontrol edilmiş” evrakın ilgili Büyükelçilik ve/veya Başkonsoloslukların anlaşmalı olduğu aracı kurumlara teslim edilmesinin sağlanması” olduğu ve bu hedef doğrultusunda belirlenen çalışma modeli detayları yer almıştır.

İtalya Başkonsolosluğu tarafından yapılan incelemeler sonucunda Derneğimize bilgilendirme yapılmış olup; ASC Vize Hizmetleri Şirketinin “TIR Sürücülerinin Vize Başvuruları” için akredite edilen kuruluşlar arasına alındığı bildirilmiştir.

Bilindiği üzere, 2020 yılı Ekim ayından bu yana İtalya Başkonsolosluğu, vize hizmeti veren müşavir şirketler kanalıyla yapılan vize başvurularını kabul etmemekte ve sürücülerin doğrudan Konsolosluğa başvuru yapmasını talep etmekte idi. ASC Vize Şirketinin akredite edilmesi ile birlikte, bu zorlu süreç ortadan kalkmış olacak ve başvurular, sürücülerin Konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan ASC Vize Hizmetleri aracılığıyla direkt olarak yapılabilecektir.

Bu güzel gelişmenin sektörümüz için hayırlı olmasını dileriz.

Bu gönderiyi paylaş

LOOKING FOR HONEST AND RELIABLE SERVICES?

Best Mechanics Downtown Los Angeles CA

Make An Appointment Today With Our Online Form

CALL US NOW

+123 4567 890